Müşteri Hakları… Robot Hakları…

Müşteri Hakları

1.Bilgilenme Hakkı:

Her müşteri mesai saatleri dahilinde yürütülen çalışmasıyla ilgili bilgiye ulaşabilir. Her türlü gelişmeden anında haberdar edilir. Gerçekler saklanmaz, aksilikler gizlenmez, geç kalınacaksa geç kalınacağı bilgisi verilir, deadline sarkacaksa haberi olur…

2.Kaliteli Hizmet Hakkı:

İster KOBİ olsun, ister çok uluslu bir şirket, ister yeni projesi için bir logo yaptıran tek bir girişimci; büyüklüğü, bütçesi fark etmeksizin müşterimiz olmuş herkes verebileceğimiz hizmetin en iyisini almayı hak eder.

3.Fikir Beyan Etme Hakkı:

Her müşterimiz fikir üretimi aşamasına davetlidir. Bizim araştırma safhasından sonra gerçekleştirdiğimiz brain storming/beyin fırtınası seanslarına katılabilir dilerse. Ancak burada beklentimiz tarafsız olmayı başarabilmeleridir. Herkes kendi fikrinin çok iyi olduğuna inanır, ama iş profesyonel çözümlere gelince durum böyle olmayabilir. Bu iletişim doğru kurgulandığı takdirde müşterilerimizin fikirlerini her zaman büyük bir heyecanla dinleriz.

4.Yapılan İşi Beğenmeme Hakkı:

Müşterilerimiz gerekçelendirebildikleri takdirde yapılan çalışmanın tekrarını isteme hakkına sahiptir. Genelde böyle bir sorun yaşamayız çünkü çalışmaya başlamadan önce onların bize doğru brief vermesini sağlarız, çalışma sırasında ara paylaşımlarla projenin nereye gittiği konusunda bilgilendiririz, böylece final çalışma hiçbir zaman müşteri için bir sürpriz olmaz.

5.Toplantı Hakkı:

Müşterilerimiz aşağıdaki durumlarda bizi toplantıya çağırma hakkına sahiptir.

  • Tanışma toplantısı
  • Yeni proje brief toplantısı
  • Tasarım sunumu toplantısı
  • Proje sonrası değerlendirme toplantısı
  • Ciddi bir sorun durumunda toplantı

6.Danışma Hakkı:

Müşterilerimiz diledikleri her zaman bize bilgi sahibi olduğumuz her konuda danışma hakkına sahiptir. Yanıtlanması birkaç telefon konuşması, birkaç e-mail yazılması kadar zaman aldığı sürece seve seve yardımcı oluruz. Öte yandan danışmanlık profesyonel olarak verdiğimiz hizmetlerimizden olduğu için, talebin yoğunluğuna bağlı olarak ücretlendirilmesi gerekebileceği unutulmamalıdır.

Haylaz Robot’un Hakları

Lütfen Dikkat: 18+ şirketler içindir, kurumsal ergenliğini tamamlamamış kurumları rahatsız edebilecek ifadeler içermektedir.

1.Herkes işini bilsin:

Biz tasarımcıyız, kendi işimizin ehliyiz, müşterilerimiz ise her ne iş yapıyorlarsa o işin ehli. Bizim hizmetlerimize başvurduklarında müşteri tarafından beklentimiz bize kendi işlerini eksiksiz bir şekilde anlatmaları, doğru brief verme üzerine odaklanmalarıdır. Tasarım siparişi almıyoruz.

2.Eksiksiz Brief Alma Hakkı:

Projenin en önemli aşaması belki de doğru brief alınmasıdır. Gerçekleri gizlemeden, tarafsız, şişirmeden, gereken zamanı ayırarak gerek hazır brief şablonlarımız üzerinden, gerekse tanışma sırasında sorduğumuz sorular aracılığıyla net, doğru, eksiksiz brief alma hakkımız vardır.

3.Doğru Yerde Konumlanma Hakkı:

Bizim amacımız tatminkar, hedeflerine ulaşmış bir projenin altına imza atabilmek. Bizim amacımız müşteriyi sömürmek, bütçesini çarçur etmek, gereksiz maliyetleri kakalamak değil. Biz müşterimizle yan yana durarak, müşterimizin müşterileri için çözüm üretiyoruz. Aynı saflarda yer alıyoruz. Günün sonunda başarılı bir proje Haylaz Robot’a paradan çok daha önemli şeyler kazandırır.

4.Verdiğimiz Hizmetin Karşılığını Alma Hakkı:

Tasarım işi duygusal bir iştir. İlham ister, motivasyon ister, duygusal bağlılık ister. Bu değerler yüksek olduğu sürece keyifle, şevkle çalışır, daha iyi, daha kaliteli işler çıkarırız. Bunun karşılığında müşteriden beklentimiz çalışmalarımızın karşılığını gerek manevi, gerekse maddi olarak vermesidir. Pazarlık işin kalitesine yansıyabilir. Refleks olarak pazarlık yapan, bütçesini sadece satın alma ya da muhasebesinin kriterleriyle değerlendiren bir müşterinin bizim yüksek kaliteli çözümlerimizi doğru değerlendiremediğine inanırız, bu nedenle de onun seviyesine inmek zorunda kalırız. Evet, bu bir tehdittir. Son bir not, arada sırada “Elinize sağlık” demek kimseyi incitmez.

5.Gerçekçi Deadline’larla Çalışma Hakkı:

Bizim de amacımız projeleri mümkün olan en kısa zamanda tamamlayarak faturamızı kesmek, projenin duyurusunu yapmaya başlamaktır. Bu nedenle müşteri ile aynı şeyi düşünürüz; projeyi bir an önce bitirmek. Ancak zamanlamayı yaparken o projenin hakkını vererek ne kadar zamanda yapılabileceği konusunda gerçekçi davranırız. Hiçbir dayanağı olmayan, uydurulmuş deadline’larla başlatılmaya çalışılan projelerden ne bize ne de proje sahibine hayır gelmez. Projenin hak ettiği zamanın altında beklentiyle gelen kurumlar plansız çalışan, projeye gereken önemi vermeyen, üzerinde düşünmeyen şirket sınıfına girer. Sonları bir üstteki maddedeki gibi olur.

6.Toplantı Hakkı:

Her bir toplantının şirketimize maliyeti vardır. Bu nedenle en doğal haklarınızdan olan toplantı hakkınızı kullanırken hassas davranmanızı bekliyoruz.

Posted by | View Post | View Group
Categories:

Haylaz Robot